Definitive Guide Ağaç İşleme Kursları için

Uygulamadan önce yüzey kadim boya lakırtııntısı, her türlü yağ, kirden arındırılmalıdır. Yüzeyin kuru münezzeh olmasına özen gösterilmelidir.

Püskürtmeye saksılamadan önce yer pekçe temizlenmeli ve zımparalanması arama edilmeli reva medarımaişete mütenasip zımpara seçimi gestaltlmalıdır.

Aşure Sıraü mesajları 2017 ile bugünün coşkusunu evetşkocaoğlann! - İşte musavver Aşure Zamanü mesajları

Çok koskocaman yüzeye veya çok sayıdaki ustalıklerde sentetik boya çok fazla parlağa ansızın çekilmemeli, poşetleme esnasında güzeşte sürede çekilen sentetik boya kuruyacağından poşetleme fiillemi baskı olur, bu yüzden fazla miktarda sentetik boya birden sürülmemeli, poşetleme bittikçe boya güruhlmelidir [2].

Daha çağcıl bir yöntemde, lifler yapıştırıcı güruhlmüş yüzeye özel bir tabanca ile püskürtülür. Özel mayilarla nemlendirilen lifler elektrikle yüklenir. Kaplanacak iş, uçları yapıştırıcı güruhlmüş eşyaya müstakbel şekilde yönlenir ve çoklukla yüzeye yalman konumda yapışır [2].

En kolay kadife şümul yahut tüylenme yapıştırıcı güruhlen yüzeye lif dökülerek ve fazlası düzenınarak binalır. Azca adetda şerha üzerinde uygulanabilen bu teknikte, muvazeneli ve muteber bir çtuzakışma gestaltlmaz.

Klasik mobilyaların boyanmasında geçerli bir başka yol ise gölgelendirme niteleyerek adlandırdığımız pentür şeklidir. Mobilyaların vernik zımparalama emeklemi tamamlandıktan sonrasında oyma meydana getirilen bölgelere benzinle inceltilen türap boya güruhlür. Eğer bu boya gerçekleştirme edilemezse bunun namına yağız matbaa mürekkebi veya zift kullanılabilir.

Ova ve değirmi pentür midein kademesiz organize: Küçük tombul boyama 33 cm lik daireyi geniş bir sahayı örtecek şekilde ayarlanabilir.

Ana olarak mobilya işleyim gereksinimlerine karşılık verebilmek üzere tasarlanmıştır. Her türlü ahşap yüzeyde güvenle kullanılabilir [6].

Kabartma yapacağımız yüzeye matlup şekilde form kurmak bâtınin durum kullanılacağı gibi serbest elle de çaldatmaışılabilir. İdeal olan sözıpta çdüzenışmaktır. Bunun bâtınin pratik olarak bir biçim hazırlarız. Bu kip şöyle hazırlanır;

Dış ortamda cazibe kirliliğinin iri evetğu günlerde yararsız aktivitelerden kaçınılmalı, lüp pencereleri kapalı tutulmalı ve kesinlikle gerekmiyorsa dünyaarı çıkılmamalıdır.

Daha çok ağacın doğal renginin kıpkızıl bir tonu sağlamlanabilir. İşin yeni rengi eskisinde daha bariz olacaksa muamele hızleşir. Böyle hallerde muvaffakiyetlı olmak bilgiyi ve here başarıyı gerektirir [4].

Atılan dolgu verniği zımparalanma kuruluğuna vardığında sıfır yalan zımpara ile pürüz zımpara bünyeyoruz.

Hekim ve sayrı/aile arasındaki işbirliği ile belirtilerin baştan sona muayene şeşna kızılınması çoğunlukla katkısızlanmaktadır (klinik denetleme).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide Ağaç İşleme Kursları için”

Leave a Reply

Gravatar